Tinklaraštis apie saviugdą ir ne tik...

Kai man blogai – aš rašau, kai man gerai – aš rašau, kai visko per daug – aš rašau, kai visko per mažai – aš rašau, kai noriu suprasti, išjausti ir išreikšti man rūpimus dalykus – aš visada rašau…

Rašau, nes man tai padeda. Tai mano saviugda. Tampu lengvesnė, ramesnė, labiau įsižeminusi ir jaučiuosi artimesniame santykyje su savimi.

Dalinuosi savo vidiniu pasauliu bei žiniomis ir su Tavimi. Jei bent viena mintis tau atvers anksčiau savyje nepažintus išminties klodus, būsiu amžinai dėkinga tam, kuris man suteikė šią dovaną – rašyti…

Tinklaraščio autorė ir saviugdos tyrėja Aušra Kolbergytė

Tinklaraščio skiltyje įtraukiau mažiau įpareigojančius asmeninius tekstus saviugdos tema: apie tai, kaip sugrįžti į tikrąjį save, kaip suprasti ir priimti chaotišką emocinį pasaulį, kaip mylėti iš sielos gelmių. Taip pat pasidalinsiu įžvalgomis, kaip atrasti vidinės jėgos gyventi autentišką gyvenimą, kaip išdrįsti siekti profesinių tikslų, kaip save apsaugoti nedraugiškose socialinėse aplinkose ir kaip net didžiausiuose sunkumuose suteikti savo egzistencijai prasmę. Nei vienas iš mūsų nežinome „teisingo“ ir vienintelio būdo gyventi šioje Žemėje, bet, tikiu, kad kiekvienas atėjome į šį pasaulį išmokti savo pamokas, visapusiškai evoliucionuoti ir iš gyvenimo išsinešti kuo įvairesnių patirties spalvų ir naujų suvokimų.


įpročiai keisti

ĮPROČIAI: vienu metu keiskite tik vieną dalyką

Įpročių keitimas nuosekliai Neužsibrėžkite daryti „super-grand” perversmų visose gyvenimo srityse ir keisti daug senų įpročių naujais. Išlaikykite racionalias ir subalansuotas …
sienų statymas meilei

SIENŲ STATYMAS MEILEI

Sienų statymas kaip iliuzinis saugumo jausmas Kaip dažnai sienų statymas tampa kliūtimi tiems, kurie mus myli? Neišspręsta trauminė patirtis skatina atstumti …
Noras pastumti Visatą

NORAS PASTUMTI VISATĄ

Kaip dažnai mes tarsi siekiame pastumti Visatą? Argi ne taip mes bandome padaryti, kai viskas vyksta ne taip, kaip norime? …
pripažinti kad yra sunku

PRIPAŽINTI SAU, KAD YRA SUNKU

Ar mums lengva pripažinti, kad išgyvename krizę? Kartais, sunkiais gyvenimo etapais, žmonės bando įrodinėti sau ir kitiems, kad jiems ir …
paleisti

SPRENDIMAI PALEISTI

Kaupti viduje ar paleisti? Kartais sąmoningai verta priimti sprendimą atsitraukti nuo kitų žmonių dramų, komedijų, besikartojančių veiksmo trilerių ar netgi siaubiakų …

TYLA

Kaip tyla padeda sugrįžti į save? Kai pirmąkart aš į Tave atsisukau, buvo šiek tiek baugu, bet tuo pačiu ir …
narcizas

ĮSIMYLĖJAI NARCIZĄ?

Kas atsitinka įsimylėjus narcizą? Narcistinio tipo asmenybės yra labai patrauklios ir charizmatiškos: jos visada sugeba atkreipti aplinkinių dėmesį savitu požiūriu …

BŪTI GERA (-U)

Kaip mes dažnai save apleidžiame, siekiant būti gera (-u)? Jie tau nuo mažens kartojo, kad privalai visiems padėti. Būti laiku …
Neužbaigti ciklai

NEUŽBAIGTI CIKLAI

Ar nauja gali būti kokybiškai sukurta neužbaigus seno ciklo? Kiek pastebiu, žmogų nuo laimės ir asmeninės evoliucijos stabdo #sąmoningas gyvenimo …
Ateities Tu

ATEITIES TU

Nežinai, ką daryti, ir pergyveni dėl ateities? Ar šiuo metu išgyveni kokius nors nepatogius gyvenimo laikotarpius ir pergyveni dėl ateities? …
kūno

ATSIJUNGĘ NUO KŪNO

Ar pilnai esate savo kūne? Jeigu jūsų paklausčiau, ar pilnai esate savo kūne? Ko gero, nustebę ir linksėdami atsakytumėte: „tai …
pavydas

PAVYDAS

Kitų pavydas – ar turėtume „susimažinti”? Jeigu susiduriate su pavydu – tikiu, kad esate iš tiesų labai gabus žmogus. Jūs …
GYVENIMAS KAIP ŽAIDIMAS

GYVENIMAS KAIP ŽAIDIMAS

Žvelkite į gyvenimą kaip į žaidimą! Kaip išlaikyti tinkamą energijos lygį ir pozityvų požiūrį kasdienybėje? Žiūrėkite į viską paprasčiau, o …
gedėjimas

PASTRIGĘS GEDĖJIMAS

Apie gedėjimą: kai kažką prarandi ir niekaip negali paleisti… Pagal Kubler-Ross gedėjimo modelį, yra penkios stadijos: neigimas, pyktis, derybos, depresija …
Galia RInktis

GALIA RINKTIS

Ar dažnai turime galią rinktis? Gyvenimas susideda iš pasirinkimų. Daug galimybių ir krypčių jį konstruoti. Jūs visada turite pasirinkimą. Tai …
IŠVIRKŠČIAS PASAULIS

IŠVIRKŠČIAS PASAULIS

Ar pasaulis yra išvirkščias? Ateina laikas, kai pasaulis mums pasirodo išvirkščias.Jis kupinas mums nebesuprantamų skonių ir spalvų, žodžių ir kylančių jausmų.Regimi …
Neatidėlioti gyvenimo

NEATIDĖLIOTI GYVENIMO

Neatidėlioti gyvenimo Kartais užstringame nesibaigiančiose problemose ir iššūkiuose, kurie, atrodo, niekada nesibaigs. Apleidžiame save, sakydami, kad šiuo metu mūsų poreikiai …
tėkmė

TĖKMĖ

Kaip patirti tėkmės būseną? Visata yra labai protinga: ji reaguoja į žmogaus skleidžiamas vibracijas, kurias sukelia pasikartojančios mintys, gilūs įsitikinimai …
DEPRESIJA_GODUMAS

DEPRESIJOS SPĄSTAI: kuo čia dėtas GODUMAS?

Ar godumas ir depresija gali būti susiję? Depresija kartais formuojasi dėl per didelio GODUMO, egoizmo. Mes kenčiame ir jaučiamės nepatenkinti …
TUNELIS TARP GYVENIMO IR MIRTIES

TUNELIS TARP GYVENIMO IR MIRTIES

Patekimas į tunelį Ši nuotrauka yra daryta lygiai prieš 5 metus. Išvykau atostogų į Italiją. Tiksliau – bent trumpam stengiausi …
artimumo baimė

ARTIMUMO BAIMĖ ir drąsa būti pažeidžiamu

Ar artimumo baimė yra apie emocinį ir dvasinį ryšį? Kuo daugiau pažįstu žmones, tuo labiau suvokiu, kad tikrų santykių pagrindas …
sąmoningumas

AR MES PRITRAUKIAME TOKSIŠKUS ŽMONES?

Ar turime dėti pastangas keisti toksišką elgesį? Daugiau nei pusę savo gyvenimo bandau atsakyti į šį klausimą. Tie, kurie mane …
lieknas kūnas forma sveikata

LIEKNAS KŪNAS: 19 Būdų Gerai Formai Išlaikyti

Ar mums patinka mūsų kūnas? Ar tikrai taip sudėtinga išlaikyti liekną formą ir sveiką kūną? Nors nesu super-wow modelis ir …
ismoksiu

IŠMOKSIU: 8 būdai kaip įveikti mokymosi stresą

Kaip lengviau įveikti iššūkius ir pasakyti sau, kad išmoksiu? Ar užtikrintai sau pasakome, kad išmoksiu to, ko niekada nesu daręs? …
sergame_vidinė_tiesa

LIGOS: sergame, kai nusisukame nuo vidinės tiesos

Dėl ko mes sergame? Mes fiziškai ar emociškai sergame tuomet, kai veikiame prieš savo vidinę tiesą. Įprastai tai vyksta, kai iškeliame …
Pokyčiai

POKYČIAI (6 žingsniai asmeninių transformacijų link)

Ką daryti, kad pokyčiai būtų veiksmingi? Motyvacija. Žmogus turi norėti keistis ir turėti motyvaciją spręsti sunkumus darant pokyčius išorėje.Aiškumas. Žmogui …
sėkmės baimė

SĖKMĖS BAIMĖ

Apie ką yra sėkmės baimė? Ar žinote tą jausmą, kai kūrybiškumo ir įkvėpimo apimti norime įgyvendinti naują, originalią idėją, išbandyti …
Pokyčių atidėliojimo virvutės

POKYČIŲ ATIDĖLIOJIMO VIRVUTĖS

Kodėl mes taip bijome pokyčių? Mes stovime vietoje, „buksuojame“ veikti tuomet, kai nesame sau viduje atsakę į tam tikrus klausimus, …
Problema kaip drakonas

Kodėl VENGIAME problemų arba kaip susidraugauti su „Drakonu”

Problemos vengimas Mes esame dažnai linkę bėgti nuo problemos sutelkiant dėmesį visai į kitą „problemą“. Iš darbo praktikos turiu labai …
Kontrolė ir pasitikėjimas

VISAGALĖS KONTROLĖS ILIUZIJA

Ar kontrolė padeda gyventi geriau? Kas yra kontrolė? Ar viską mes galime kontroliuoti? Kur yra riba, ką (1) galime įtakoti, …
Iššūkiai ir patirties integracija_refleksija

IŠŠŪKIAI IR PATIRČIŲ INTEGRACIJA

Iššūkiai – ką su jais daryti? Nei vienas iš mūsų nesame apsaugoti nuo išorinio poveikio, iššūkių ar nesėkmių. Patirtys mums …
Mintys kaip beždžionės

MINTYS kaip Beždžionės

Mūsų mintys – vadovauja ar tarnauja? Protas yra mūsų partneris: juk jis nuolatos su mumis, tiesa? Klausimas, kas kuriam vadovaus: …