You are currently viewing SPRENDIMAI PALEISTI
A young woman standing in a field letting go of a red balloon

SPRENDIMAI PALEISTI

Kaupti viduje ar paleisti?

Kartais sąmoningai verta priimti sprendimą atsitraukti nuo kitų žmonių dramų, komedijų, besikartojančių veiksmo trilerių ar netgi siaubiakų – kai emociškai per daug įsitrauki į tai, pajauti, kad nustoji gyventi savo autentišką gyvenimą.

Verta paleisti ir tuos, kurie skendi savo demonuose, bet tave nori įtikinti savo angelais – piešia jie dažnai dvasingo ar net nušvitusio žmogaus paveikslą, bet tik tu žinai, kokioje pelkėje jie patys sau sėdi.

Kartais tu turi palikti tuos, kurie tavęs neišklausydavo, nukirsdavo mintį dar neįpusėjus ar apsimesdavo kvailiais… Kurie svajojo apie meilę kartu, bet vienu metu norėjo mėgautis keliais…

Paleisti norisi ir tuos, kurie tavim dėl egoistinio malonumo pasinaudojo, bet nieko nenorėjo duoti mainais… Taip pat tuos, kurie su tavim psichologiškai žaidė ping-pong’ą, vaidino geresnius ir šoko kaukių balių…

paleisti

Verta palikti tuos, kurie pakirto tavo besąlyginį pasitikėjimą, sutrypė draugystę ir išdavė atvertą širdį… Tie, kurie yra visur ir su visais – realiai jų širdies iš viso nėra niekur.

Ateina metas, kai reikia sąmoningai paleisti tuos, kurių tu laukei kelerius metus – jie sušildė tavo širdį ir sudrebino sielą iki gelmių, bet dėl tam tikrų priežasčių išėjo ir nebesugrįžo…

Skaudžiausia yra paleisti tuos, su kuriais likimas išskyrė fiziškai, bet ne jausmais… Gelbsti dėkingumas už turėtas bendras akimirkas bei džiugius prisiminimus. Taip pat padeda atjauta sau ir priėmimas visko, kaip yra – atmink, viskas turi prasmę.

Paleisti sąmoningai verta ne dėl puikybės, įsisenėjusios nuoskaudos ar beširdiškumo, bet dėl noro gyventi kitaip – sutinkant tuos, kurie abipusiai dovanos šviesą, kurs džiaugsmą, suteiks vidinę harmoniją bei apgaubs ilgalaike ramybe.

Kai mes priimame vidinį sprendimą ir sąmoningai paleidžiame tai, kas kuria skausmą ar mūsų gerovei nebetarnauja, Visata sustato reikiamas aplinkybes pamatyti naują realybę, unikalius šansus ir galimybes suartėti su kitais.

Fokusas pasikeičia. Gerbk praeitį, įgytą patirtį bei išmintį, tačiau nebijok paleisti tai, kas tau nebeskirta ar netgi atgyveno. Suteik sau erdvės, įsiklausyk į save, kvėpuok ir pajausk… Atsimerk ir apsidairyk bei priimk kažką naujo.

dr. Aušra Kolbergytė – saviugdos tyrėja

www.TransformuojantiSaviugda.lt

Saviugdos mokymai ir koučingo konsultacijos

 

P.S. Prašau šios svetainės tekstus platinti tik su autorės identifikavimu. Dėkoju.