Žvelkite į gyvenimą kaip į žaidimą!
Kaip išlaikyti tinkamą energijos lygį ir pozityvų požiūrį kasdienybėje? Žiūrėkite į viską paprasčiau, o dar geriau – iš stebėtojo pozicijos. Kai žiūrima į gyvenimą ne taip rimtai, bet kaip į žaidimą, mes ne taip asmeniškai įsitraukiame ir atsiribojame nuo perdėto susireikšminimo siekiant viską atlikti „teisingai“ ar tobulai. Žaidžiant gyvenimą mes tiesiog skirtingais savo vystymosi etapais atliekame tam tikras roles, panaudojame įrankius, pasirenkame veikimo strategijas ir pan. Bet mums nėra svarbiausias rezultatas – mėgaukimės pačiu procesu!
Nors ir kažkas atima gyvybę – yra dar keletas: tu numiršti, trumpai apgalvoji, kas įvyko, ir orientuojiesi į ateitį – ką daryti toliau. Aišku, čia viskas perkeltine prasme! Veiksmas yra svarbu. Bet gyvenime juk neturime daug gyvybių ir net jei nenorime – neišvengsime streso ir emocinių duobių, tiesa? Tuomet svarbu suprasti, kad gyvenimą sudaro keletą skirtingų sferų (darbas, šeima, namai, pomėgiai ir pan.): svarbu turėti erdvę, kurioje atgauni jėgas ir pailsi.
Kai „žaidžiame“, patenkame į siurrealistinį pasaulį, kuris nėra statiškas ir vienodas. Kai pernelyg nesureikšminame gyvenimo įvykių, lengviau priimame, kad nėra vienintelio tobulo sprendimo viskam. Yra daug žaidėjų, todėl ir daug galimų variantų. Tiesa, mes žaidžiame tik savo gyvenimo proceso dalį, priimame tik tuos sprendimus, kurie, mūsų požiūriu yra geriausi. O visa kita priklauso nuo išorės – t.y. kitų žaidėjų, kurie turi savą charakterį, gyvenimo patirtį, vertybes ir tikslus. Tai yra subjektyvus dalyvavimas, todėl vienos realybės ir teisingo ėjimo nėra.
Kai į viską žvelgiame kaip į žaidimą – vystomas požiūris, kad gyvenimas yra procesas be galutinio rezultato. Žinoma, pakeliui yra reikalingos mažos pergalės, kad būtų galimybė labiau pasidžiaugti procesu ir jį struktūruoti. Bet visumoje – mokykimės neprisirišti prie vieno „išbaigto“ rezultato. Nes jo nėra. O jeigu ir būtų – vadinasi, nebebūtų prasmės gyventi toliau, pasiekus pergalę ar patyrus pralaimėjimą.
Pats gyvenimas yra prasmė.