Ar mums patinka mūsų kūnas? Ar tikrai taip sudėtinga išlaikyti liekną formą ir sveiką kūną?
Nors nesu super-wow modelis ir tikrai nesijaučiu pati gražiausia ant šio svieto, tačiau karts nuo karto susilaukiu klausimų, kaip man pavyksta išlaikyti liekną ir jauną kūną..? Gal kam bus įdomu, todėl dalinuosi savo mintimis ir patirtimi: ką aš darau, kad jausčiausi gerai?
1. DIETA. Nepatikėsite, bet aš valgau viską, ko noriu! Jokių dietų nesilaikau ir manau, kad dauguma jų alina organizmą bei varo iš proto emocijas, kurios niekur dorai nenuveda ilgalaikėje perspektyvoje. Svarbiausia yra saikas, balansas ir meilė sau.
2. PORCIJOS. Mano metabolinė sistema veikia greitai, todėl renkuosi valgyti mažiau, bet dažniau – 3k per dieną plius tarpinis užkandžiavimas. Vakarienė įprastai būna apie 18h.
3. ŠILTAS MAISTAS. Mano organizmas geriau priima šiltą maistą, ypač tirštas ar trintas sriubas. Vengiu sumuštinių ar kitokio šalto ir sauso maisto.
4. NATŪRALUMAS. Esu kažkur perskaičiusi mintį, kad kulinariniai šedevrai atitolina žmogų nuo sveikos mitybos… Nors pati tikrai mėgstu skaniai pavalgyti, tačiau renkuosi kuo mažiau miksuotą, apdorotą ir paprastą maistą.
5. VAISIAI ir UOGOS. Esu skaičiusi, kad vaisius geriausiai valgyti pirmoje dienos pusėje, nes vėliau patekę į organizmą, jie pradeda pūti. Mėgstu melionus, arbūzus, šilauoges, avietes, trešnes, nektarinus. Vengiu rūgščių vaisių ir uogų. Citrinos yra išimtis
6. PUSRYČIAI. Dažniausiai renkuosi saldžius pusryčius įskaitant bandeles, tortus, pyragus, blynus, penkių grūdų košes.
7. DARŽOVĖS. Jų valgau daug ir kartu su visais patiekalais, išskyrus pusryčių meniu Prioritetą teikiu ne apdorotom, o šviežiom daržovėm. Labiausiai mėgstu raudonąsias paprikas, žaliąsias cukinijas, morkas, salotas, agurkus, svogūnus.
8. PIENO PRODUKTAI. Mano organizmui pieno produktai nelabai tinka, nes atsiranda alerginė sloga ir sunkumo jausmas, todėl šiuos produktus sąmoningai riboju.
9. MĖSA. Bandau klausytis savo kūno ir valgau mėsą labai retai ir tik tada, kai iš tikrųjų noriu arba nėra kito pasirinkimo. Mieliau renkuosi žuvį, kitas jūros gėrybes arba vegetariškus patiekalus.
10. PADAŽAI. Salotoms naudoju tik alyvuogių aliejų su prieskoniais. Mano šaldytuve taip pat galima rasti garstyčių, krienų, sojos ir lašelį kečiupo
11. UŽKANDŽIAI. Juos sudaro daržovės, vaisiai, uogos, riešutai, saldumynai. Svarbiausia yra nemaišyti ir daryti bent 20-40min tarpus, kad ir ką užkandžiauju.
12. DESERTAI. Taigi diena mano prasideda nuo desertų! Po 14h sąmoningai desertų vengiu. Jeigu ir būna netikėtų progų ar noro pasmaližiauti, vadovaujuosi požiūriu: jeigu jau valgau tą šokoladinį pyragą, tai mėgaujuosi juo 100% ir savęs nesmerkiu!
13. SKYSČIAI. Geriu gana daug skysčių. Labiausiai mėgstu karštą virintą vandenį, pipirmėčių arbatą ir apelsinų sultis. Gazuotų gėrimų nevartoju. Nors ir daug kur nėra rekomenduojama, aš visuomet vartoju skysčius kartu su pagrindiniais patiekalais.
14. KAVA. Man tai vienas iš gyvenimo malonumų, todėl kol kas neketinu atsisakyti. Geriu kasdien po 1-3 didelius nestiprios kavos puodelius su lašeliu pieno iki maždaug 15h.
15. ALKOHOLIS. Laimei, jo atsisakiau prieš apytiksliai 13 metų. Manau, kad tai buvo vienas reikšmingiausių mano gyvenimo momentų, siekiant išlaikyti gražų, jauną ir sveiką kūną bei sąmoningą protą ir subalansuotas emocijas.
16. NUODĖMĖS. Kadangi gimiau žmogumi, tai ir aš jų turiu!!! Sūrūs užkandžiai įskaitant čipsus, kukurūzinius traškučius, keptą duoną, sūdytas pistacijas ir pan. Beje, mėgstu nealkoholinį kvietinį alų ar girą. Saldumo retai kada užsinoriu, bet būna, kad neriebus ir ne itin saldus šokoladinis pyragas, traškios tešlos bandelės ar spurgos pavergia mano dėmesį…
17. EMOCINIS VALGYMAS. Jeigu jaučiuosi emociškai negerai, aš įprastai apetito neturiu. Vietoj emocinio kramtymo renkuosi poilsį ir miegą, galimybę išsiverkti, išjausti ar išmedituoti, rašau dienoraštį ar mokausi to, kas padeda. Artimiausi šeimos nariai ar pokalbiai su draugais taip pat yra didžiulė emocinė parama.
18. JUDĖJIMAS. Pamenu, kai po autoavarijos patyrus stuburo lūžius, chirurgams kilo klausimas, ar aš galėsiu toliau vaikščioti… Taigi, jeigu galima nueiti, renkuosi žingsniavimą vietoj pasivažinėjimo. Apskritai mėgstu jausti pagrindą po kojomis. Labiausiai patinka ilgi pasivaikščiojimai gamtoje. Sporto klube labiausiai vertinu grupines kūno dizaino treniruotes su stepo elementais bei pasiplaukiojimą baseine. Karantino metu dariau tempimo pratimus, naudojau hanteliukus arba praktikavau jogą.
19. POZITYVUS MĄSTYMAS. Žinot, pastebiu daug žmonių, kurie kankina savo kūną ir graužia save dėl to, kaip atrodo. Vis tik, aš jau gana seniai pastebėjau vieną svarbų momentą: jokia „dieta” ar griežta rutina neveiks, jeigu nebus teigiamo požiūrio į save ir kontakto su savo širdimi. Tai vadinama meile sau. Mes retai kada įvertiname savo prigimtinį gebėjimą mintimis kurti savo realybę. Mūsų mintys ir jausmai daro įtaką mūsų sveikatai. Beje, yra daug mokslinių tyrimų šia tema. Kūnas girdi mūsų mintis ir pagal tai aktyvuoja funkcionavimo programas.
Lai šie įsitikinimai ir palinkėjimai sau būna sąmoningi, pilni jautrios empatijos ir pagarbos. O girdint savo vidų ir turint kontaktą su savo kūnu, atsiras ir pajauta, kas mums yra tinkamiausia.
Čia yra mano patyrimai. Tikiu, kad kiekvieno organizmai yra skirtingi, bet galbūt kažkam ši informacija bus naudinga.